Bebeklerde Pişik ve İsilik Sorunu
  1. Anasayfa
  2. Bebek Hastalıkları

Bebeklerde Pişik ve İsilik Sorunu

1

Kış aylarında kat kat giydirilen bebeklerde pişik ve isilik sorununa dikkat etmek oldukça önemlidir. Anne ve babalar bebeklerinin hastalanmaması için kat kat giydirmek ister. Bu durum bebeklerin hasta olmaması için önemliyken pişik ve isilik sorununu da beraberinde getirebilir.

Pişik ve İsilik Sorunu

Bebekler hassas cilt yapısına sahip olduğu için kat kat gidildiği zaman cilt üzerinde çeşitli sorunlar oluşabilmektedir. Normalin üstünde kıyafet giydirmek bebeği boğar ve canını acıtır. Aynı zamanda isilik ve pişiğe neden olur. Bebek bu durumda sürekli ağlar ve huysuzlanır. Bebeğe kalın ama tek kıyafetlerin giyilmesi oldukça önemlidir.

Pişik ve İsilik Sorunu
Pişik ve İsilik Sorunu

Pişik ve İsilik İçin Ne Yapılmalıdır?

Pişik ve isilik durumunda ciltte tahriş olan yerlerin bol suyla yıkanması gerekir. Aynı zamanda alkolsüz bir gül suyu yardımıyla zarar gören yerlerin nazikçe silinmesi gerekir. Eğer hala devam ederse doktor kontrolünde yanık kremleri kullanılabilir. Bölgenin yumuşak tutulması da oldukça önemlidir. Aynı zamanda tahriş olan yerlerin açık bırakılması da gerekir. Evde havalanması büyük önem taşır.

Bebeğin zarar görev yerlerinin havalanması sırasında oda sıcaklığına dikkat etmek önemlidir. Aksi takdirde bebek hastalanabilir. Bebek uyku halindeyken kremlerin sürülmesi de bebeğin huzursuzlanmaması için önemlidir. Bebeğin pişik olan yeri düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kat kat giydirilen bebeklerde pişik ve isilik sorununa dikkat ederken doktora danışmak da iyi olacaktır.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. İyki varsın bebeğim büyüyor. Çok güzel bı uygulama..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir