40 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 40 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

40 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 40 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

40 haftalık gebelik kaç aylık?, 40 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 40. haftasında neler oluyor? 40 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

40. Hafta Gebelik

Henüz bebek yok mu?

Merak etme. Tüm yenidoğanların yaklaşık yarısı geç gelenlerdir – genellikle doğum tarihlerinin kapalı olması nedeniyle. Sadece yüzde 7’si gerçekten gecikmiş durumda .

Vücudunuz nasıl değişir?

Rahminiz normal boyutuna geri döndükten sonra bile , birkaç hafta hatta aylarca hamile görünmeye devam edebilirsiniz.

Sırt ağrısı giderici

Sıcak bir banyo veya ısıtma yastığı deneyin. Doğum öncesi masaj yaptırın veya bir arkadaşınızdan sırtınızı nazikçe ovmasını veya yoğurmasını isteyin.

40 haftalık gebelik kaç ay?

40 hafta kaç ay: 9. ay

40 hafta gebelikte bebek gelişimi

Ne kadar büyük?

Bebeğinizin ne kadar büyük olacağını kesin olarak söylemek zor, ancak ortalama bir yenidoğan yaklaşık 7 1/2 pound ağırlığında ve yaklaşık 20 inç uzunluğundadır.

Ten rengi: Ne beklenir

Tüm etnik kökenlerden bebekler, bir gün içinde pembemsi-kırmızıya dönüşen kırmızımsı-mor bir tenle doğarlar. Pembe renk tonu, bebeğinizin hala ince olan cildinden görülebilen kırmızı kan damarlarından gelir. Bebeğinizin kan dolaşımı hala olgunlaşmakta olduğundan, elleri ve ayakları birkaç gün mavimsi olabilir. Önümüzdeki altı ay boyunca bebeğinizin cildi kalıcı rengini geliştirecektir.

40 haftalik gebelik

40 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz küçük bir balkabağı büyüklüğünde

small pumpkin

40 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 40 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 51-52 cm dir. 40 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 3500 gram olması beklenir.

40 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Hüsran?

Aylarca bekledikten sonra, doğum tarihiniz yaklaşıyor ve … hala hamilesiniz. Bu sinir bozucu ama yaygın bir durum. Düşündüğünüz kadar geç kalmamış olabilirsiniz, özellikle de yalnızca son adet tarihinizden hesaplanan bir son tarihe güveniyorsanız. (Çünkü bazen kadınlar beklenenden daha geç yumurtlarlar.) Ancak güvenilir hesaplamalarla bile, bazı kadınların hamilelikleri görünürde bir sebep olmaksızın uzayabilir.

Rahim ağzının olgunlaşması?

Sağlık uzmanınız, “olgunlaşıp olgunlaşmadığını” görmek için serviksinizi kontrol edecektir. Konumu, ne kadar yumuşak olduğu, ne kadar silinmiş (inceltilmiş) ve ne kadar genişlemiş (açık) olduğu, doğumunuzun ne zaman ve nasıl indüklendiğini etkileyebilir . Kendi başınıza doğum yapmaya başlamazsanız, genellikle 41 ila 42 hafta arasında bir zaman dilimi içinde uyarılırsınız.

40 haftalik gebelik 2

40 haftalık gebelikte anne vücudu

40 haftada gebelik kontrol listesi

Bebek isim listenizi sonlandırın

İsimler konusunda nihai bir karar vermek için bebeğinizle tanışmanızı mı bekliyorsunuz? Bu iyi! Ancak , gitmeye hazır bazı iyi seçenekleriniz olduğundan emin olun .

Geri çekil ve rahatla

En sevdiğiniz programları izleyin, bir roman okuyun, eski bir arkadaşınızı arayın, uyuyun veya mümkün olduğunda şekerleme yapın. Son bölümdesin !

Son teslim tarihinizi geçerseniz panik yapmayın

Aylarca bekledikten sonra, doğum tarihiniz yaklaşıyor ve… hala hamilesiniz. Bu yaygın ama sinir bozucu bir durum . Bir hafta içinde doğum yapmazsanız, sağlayıcınız emeği teşvik edecektir.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir