39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 39 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 39 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

39 haftalık gebelik kaç aylık?, 39 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 39. haftasında neler oluyor? 39 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

39. Hafta Gebelik

Tam süreli

Tebrikler! Bebeğiniz artık tam sürelidir . Bu, daha erken doğan bebeklerden daha sağlıklı doğma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Aktif kalmak

Yürüyüş , hamileliğin dokuz ayı boyunca devam etmek için güvenli bir aktivitedir. Günde 20 ila 30 dakika çekim yapın.

Emzirmeye hazır mısınız?

Ne kadar çok emzirirseniz, o kadar çok süt üretirsiniz : Her 24 saatte bir sekiz ila 12 kez hemen hemen hedefte.

39 haftalık gebelik kaç ay?

39 hafta kaç ay: 9. ay

39 hafta gebelikte bebek gelişimi

Sonunda tam dönem!

Bebeğiniz bu hafta miadını doldurdu ve dünyayı selamlamayı bekliyor! Tam dönem 39 ila 40 haftadır. 37 haftadan önce doğan bebekler prematüre , 37-38 hafta erken dönem, 41 hafta geç dönem ve 42 haftadan sonra doğanlar ise geç dönemdir .

Hala dolgun

Doğumdan sonra vücut ısısını kontrol etmeye yardımcı olmak için bir yağ tabakası oluşturmaya devam ediyor, ancak bebeğinizin zaten yaklaşık 20 inç boyunda ve 7 kilonun biraz üzerinde olması muhtemeldir. (Erkekler kızlardan biraz daha ağır olma eğilimindedir.)

39 haftalik gebelik

39 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz mini karpuz büyüklüğünde

mini-watermelon

39 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 39 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 52 cm dir. 39 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 3250 gram olması beklenir.

39 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Tekme, tekme, tekme

Bebeğinizin hareketlerine dikkat etmeye devam edin . Azalmış gibi görünüyorlarsa doktorunuza veya ebenize hemen bildirin. Bebeğiniz doğuma kadar aktif kalmalıdır ve aktivitede gözle görülür bir yavaşlama bir problemin işareti olabilir.

Rahim ağzının olgunlaşması?

Doğum öncesi muayenede, sağlayıcınız serviksinizin olgunlaşmaya başlayıp başlamadığını görmek için dahili bir muayene yapabilir: yumuşama, yok etme (inceltme) ve genişleme (açma). Ancak bu bilgilerle bile, bebeğinizin ne zaman geleceğini tam olarak tahmin etmenin bir yolu yok.

Sızan sıvı?

Suyunuzun kırılmış olabileceğini düşünüyorsanız, sağlayıcınızı arayın . Bazen büyük bir sıvı fışkırır, ancak bazen sadece küçük bir fışkırma veya yavaş bir sızıntı olur. (Kendiniz teşhis koymaya çalışmayın. Sadece bir sızıntınız olduğundan şüpheleniyorsanız bile arayın.) Suyunuz geliyorsa ancak kasılmalar hemen başlamazsa, uyarılırsınız.

39 haftalik gebelik 2

39 haftalık gebelikte anne vücudu

39 haftada gebelik kontrol listesi

Doğumdan sonra vücudunuz hakkında bilgi edinin

Doğum yaptıktan sonra hala hamile görünmeniz normaldir. (Ne de olsa buraya gelmek dokuz ay sürdü!) Vücudunuzdan ne bekleyeceğinizi öğrenin .

Hafif eğlenceyi stoklayın

Yayın yapmak, dergi ve kitap satın almak veya ödünç almak ya da bazı yeni podcast’lere abone olmak için programların bir listesini yapın. Erken doğumun uzun saatlerinde dikkatinizin dağılmasına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Emzirme sutyeni satın alın

Emzirmeyi planlıyorsanız ve henüz emzirme sütyeni almadıysanız , şimdi tam zamanı. Onları hastaneye götürün – rahatlık ve destek için onları isteyeceksiniz.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir