Emzirirken memede ağrı neden olur? Göğüs ağrısı nasıl geçer?
  1. Anasayfa
  2. Emzirme

Emzirirken memede ağrı neden olur? Göğüs ağrısı nasıl geçer?

0

Emzirmede göğüs ucu ağrısı neden olur?

En önemli şey, bebeğinizin doğru şekilde kavramasına yardımcı olmaktır. Uygun olmayan bir mandal, meme başı ağrısının en yaygın nedenidir.

Örneğin, bebeğiniz meme ucunuzdan emmeye başlar ve ardından areolanıza doğru ilerlerse, doğru şekilde emmiyor demektir. (Sinir uçlarının çoğu uçtadır, bu nedenle bebeğiniz buraya kilitlendiğinde oldukça acı verici olabilir.)

Meme göğüs ucu ağrısı nasıl nasıl geçer?

Göğsünüze koymadan önce ağzının tamamen açık olduğundan emin olun. Bebeğinizi iyice açmaya teşvik etmek için meme ucunuzla alt dudağının ortasını gıdıklayın, ardından meme ucunuzu ağzının çatısına doğrultun ve onu önce hızla çenenize getirin. Yanlış kilitlenirse, onu göğsünüzden çıkarın ve tekrar deneyin.

Bazı kadınların meme başı ağrısı sadece bebek ilk memeyi tuttuğunda olur, daha sonra ağrı hayal kırıklığı ile geçer. Göğüsleriniz sütünüzü daha çabuk boşaltmayı öğrendikçe bu muhtemelen zamanla düzelecektir. Bu arada, önce en az ağrıyan tarafta emzirmeyi deneyin.

Ağrı devam ederse veya meme uçları çatlamış veya kanıyor doktorunuzu veya emzirme danışmanınızı arayın.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! 🌱✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir