Bebek bezinde kan nedir?
  1. Anasayfa
  2. Bebek Sağlığı

Bebek bezinde kan nedir?

0

Yeni doğmuş bir bebeğin bezinde ara sıra kan lekesi olması endişe edilecek bir şey değildir. Bir çok olası sebep vardır.

Bebeğiniz emzirme sırasında çatlamış bir meme ucundan kan yutmuş olabilir. (Çatlak belirgin olmayabilir ve onu bulmak biraz zaman alabilir.) Bu bebeğe zarar vermez ve meme ucunuz iyileşirken emzirmeye devam edebilirsiniz. Kuru, sert veya kalın bağırsak hareketleri olmuşsa, kan bebeğinizin rektumunun derisindeki bir çizik veya çatlaktan gelebilir, ancak bu, henüz katı gıdalara başlamadıkları ve muhtemelen yeni doğanlar için bir sorun değildir. Kabız olmak dış deride ise tahrişe neden olur, antibakteriyel merhem veya nemlendirici sürerek iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bir kız bebek, doğumdan sonra maternal hormonların geri çekilmesi nedeniyle bezinde biraz kanlı vajinal akıntı olabilir. Bu genellikle hormonlar normal seviyelere döndüğünde durur. Erkek bir bebek iyileştirici bir sünnetten biraz kanıyor olabilir. Son olarak, pişik yeterince şiddetli hale gelirse biraz kanamaya neden olabilir. Bebek bezinde kan, yalnızca kanama şiddetli veya kalıcı hale gelirse veya bebeğiniz hasta görünüyorsa, yüksek ateşi varsa veya kolayca morarıyorsa bir sorundur. Bebeğinizin bezinde herhangi bir kan fark ederseniz, güvenli tarafta olmak için bunu çocuk doktorunuza bildirdiğinizden emin olun.

bebek bezi değiştirmeye hazır yenidoğan

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir