Bebeklere Kilo Aldıran Mama
  1. Anasayfa
  2. Bebek Gelişimi

Bebeklere Kilo Aldıran Mama

0

Sağlıklı bebeklere kilo aldıran mama hangileridir? Zayıf olan bebekler için özel tarifler oluşturarak kilo almalarını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme ile birlikte bebeklerde kilo aldıran yöntemler evde kolayca hazırlanabiliyor. Sağlıklı bir büyüme ve gelişme için ilk altı aylık dönemde sadece anne sütü verilmelidir. Bebeğin bağışıklık sistemini güçlü hale getiren anne sütü, enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Ayrıca vücut için ihtiyaç duyulan tüm besin değerlerini almanıza yardımcı olur. Zayıf bebeğiniz için kilo aldıran mama arayabilirsiniz. Her bebeğin beslenme tarzları farklı olabilir. Her aile çocuklarının sağlıklı şekilde kilo almasını ister. Bebeğinizin yeterince beslenmediğini düşünüyorsanız mama önerilerimize göz atabilirsiniz. Mamaları evde kolayca hazırlayabilir ve kilo almalarına yardımcı olabilirsiniz.

Hangi Mamalar Tüketilmeli?

Bebeğim aç mı kalıyor? diye birçok kişi endişeleniyor. İnternet üzerinde ebeveynler kilo aldırmanın yollarını arıyor. Ek gıda döneminde sağlıklı kilo aldıran mamalar hazırlayarak sağlıklı olmalarını sağlayabilirsiniz. Ek gıdaya geçiş sırasında özellikle pirinç unlu mamalar besleyici değeri ile öne çıkıyor. Bebeklere kilo aldıran mama hangileridir? Bebeklerin farklı tatlara yeni yeni alıştığı bu dönemde damak zevkine hitap edecek besinler hazırlayabilirsiniz. Mamaları hazırlarken sağlıklı besinlerden yararlanabilirsiniz. Mamaları hazırlarken yüksek oranda lif, karbonhidrat ile temel vitaminleri içeren mamaları çocuklarınıza verebilirsiniz. Bu mamaları çocuklarınıza altı aydan sonra verebilirsiniz. Mamaları vermeden önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Yapılır?

Zayıf Bebeklere Takviye Mamalar

Her annenin düşüncesi olan konu zayıf bebeğe takviye mamalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle anneler bebeğim doyuyor mu gibi konularda bazı zamanlarda şüphe yaşayabilmektedir. Fakat bilimsel açıklamalara göre bebeklerin kiloları her zaman aynı dönem içerisinde aynı olmayabilmektedir. Bu neden ile her bebeğin kendine özel metabolizması ve kilo alma şekli olabilmektedir.

Sizler de bebeğinizin yeteri kadar beslenemediği düşüncesi ile karşı karşıyaysanız, bu durumlarda çeşitli takviye mamaları kullanabileceğiniz bilinmektedir. Tamamen doktora danışılarak kullanımı olan bu mamaların özel zaman aralıklarının olduğu da unutulmamalıdır. Doğru mama seçmek ve doğru zaman aralığında bebeğe vermek oldukça önemli bir konu olmak ile birlikte söz konusu bu mamalara örnek olarak aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Mama
Bebeklere Kilo Aldıran Mama

Aptamil Mama

Herkesin bildiği gibi bu mama markasının çeşitleri bulunmaktadır. Söz konusu bu çeşitler bebeğin olduğu zamana göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse bebek 0 ile 3 aylık bir dönem içerisinde ise Aptamil 1 numaralı olan mama kullanılmaktadır.

Bebeklere kilo aldıran mamalar arasında ilk sırada karşımıza çıkan Aptamil ile sizler de bebeğinizin kilo almasına ve sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Fakat unutulmaması gerekilen bir konu vardır, o da doktorunuza danışmak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doktor tavsiyesi ile bebeklere kilo aldıran mamalar kullanılabilmektedir. Bu konunun önemli olması bebeğin gelişimi açısından gerekli görülmektedir. Yukarıda da değinildiği gibi farklı yaş aralığında olan bebeklerde farklı mama takviyeleri kullanılmaktadır. Bu mama takviyeleri ile birlikte, bebeğin gelişimi ve bağışıklık sistemi desteklenmektedir. Özellikle anne sütüne en yakın içeriğe sahip olan mamaların kullanılması, bebeğin gelişiminin normal bir şekilde seyretmesi açısından önemli bir durum olarak belirtilmektedir.

Bebelac Gold

Hemen hemen her gün reklamına denk geldiğimiz mamalardan birisi de Bebelac Gold olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarıda örnek verdiğimiz Aptamil bebek maması gibi Bebelac bebek maması da bebeklere kilo aldıran mamalar arasında sıralanabilmektedir. Yine aynı şekilde anne sütü ile benzer içeriklerden oluşması bu konudaki önemini de arttırmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Bebeklerin Gelişimini Destekleme – 9 tavsiye

Bunun yanı sıra Bebelac Gold mamasının da aynı Aptamil bebek mamasında olduğu gibi farklı yaş gruplarına farklı mama çeşitleri olarak satışı yapılmaktadır. Bu neden ile bebeğinizin bulunduğu yaş aralığı, bebek maması seçiminde en önemli etken olarak görülmektedir. Sizler de bu duruma dikkat ederek bebeğinize en uygun mamayı doktorunuz ile belirleyebilir ve alabilirsiniz.

Herkesin bildiği gibi bu tarz mamalar içeriğindeki bileşimlerden dolayı bebeğe takviye gıda olmaktadır. Bu takviye mamalar ile birlikte de bebeklerin gelişimi desteklenmekte ve bağışıklık sistemleri de gelişmektedir. Bunun gibi sonuçların ortaya çıkması da bebeklerin kilo alımını sağlamaktadır. Sizler de bebeğinize kilo aldıracak mamalar hangileri konusunda araştırma yapıyorsanız, örnek verdiğimiz bu mamaları doktorunuz ile paylaşarak kullanımına başlayabilirsiniz.

İçeriklerimize mobil uygulamalarımız ile anında ulaşın!

android app

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir