Emzirirken dövme yaptırmak zararlı mı?
  1. Anasayfa
  2. Emzirme

Emzirirken dövme yaptırmak zararlı mı?

0

Emziren bir annenin dövme yaptırması tamamen güvenlidir. Dövme mürekkebi anne sütüne dönüşemeyecek kadar büyük bir moleküldür, bu nedenle bebeğinizin buna maruz kalması mümkün değildir.

Dövme işlemi sırasında enfeksiyon kaparsanız (sağlığınız ve bebeğiniz için) risk oluşur. Dövme iğneleri kullandığından, steril teknikle yapılmadığında HIV (bebeğinize anne sütü yoluyla geçebilen) veya hepatit (teorik olarak emzirme yoluyla bebeğinize geçebilen) gibi kan yoluyla bulaşan enfeksiyonları bulaştırabilir. meme uçları çatlamış). Bu nedenle, eldiven giyen ve sterilize edilmiş ekipman kullanan saygın bir dövme sanatçısı seçtiğinizden emin olun.

Alanı etkili bir şekilde temizlemek ve antibiyotik jel kullanmak gibi bakım sonrası talimatları takip etmek de çok önemlidir. Kızarıklık veya ağrı gibi herhangi bir enfeksiyon belirtisi olup olmadığına dikkat edin. Bir cilt enfeksiyonu bebeğiniz için bir risk oluşturmaz ancak iyileşmesi için antibiyotik gerekebilir, bu nedenle bu belirtileri derhal doktorunuza bildirin. Antibiyotik öneriliyorsa, doktorunuza emzirdiğinizi söyleyin ve emziren anneler için güvenli bir ilaç isteyin.

Aksine bazı söylentiler olsa da, dövme yaptırmış bir annenin bebeğini emzirmesi de sorun değil. HIV ve hepatit taraması yaptırdığınızdan emin olun. Bu testler genellikle hamileyken yapılır.

Lazerle yapılan dövme silme de emziren anneler için tamamen güvenlidir.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir