34 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 34 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

34 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 34 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

34 haftalık gebelik kaç aylık?, 34 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 34. haftasında neler oluyor? 34 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

34. Hafta Gebelik

kırmızı görmek

Bebeğiniz ilk rengini görebilir – kırmızı. Neden kırmızı? Bu, rahminizin içinin rengidir, bu nedenle önce kırmızı koni hücreleri gelişir.

Parmaklarda karıncalanma?

Sağlayıcınıza, parmaklarınızda, elinizde veya bileğinizde uyuşma, karıncalanma veya ağrı olup olmadığını söyleyin – bunlar karpal tünel sendromunun belirtileridir .

Kemer bağlamak

Emniyet kemerinizi takmak zorlaşıyor olabilir , ancak arabada nerede oturursanız oturun, yine de önemlidir.

34 haftalık gebelik kaç ay?

34 hafta kaç ay: 8. ay

34 hafta gebelikte bebek gelişimi

yağ üzerinde kazık

Bebeğinizin doğduğunda vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olacak olan yağ tabakaları onu doldurarak daha yuvarlak hale getirir.

Bu hafta doğarsa…

Erken doğum konusunda gerginseniz , 34 ila 37 hafta arasında doğan ve başka hiçbir sağlık sorunu olmayan bebeklerin genellikle iyi olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Yenidoğan kreşinde kısa süre kalmaları gerekebilir ve birkaç kısa vadeli sağlık sorunları olabilir, ancak uzun vadede genellikle tam süreli bebekler kadar iyidirler.

34 haftalik gebelik

34 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir kavun büyüklüğünde

cantaloupe

34 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 34 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 40-45 cm dir. 34 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 2,5 kilogram olması beklenir.

34 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Tükenmişlik

Bu haftaya kadar, muhtemelen ilk üç aylık döneminizdeki aynı koma benzeri yoğunlukta olmasa da , yorgunluk muhtemelen yeniden başladı. Yaşadığınız fiziksel baskı ve sık sık çiş molalarının olduğu huzursuz geceler, rahat olmaya çalışırken sağa sola savurma ve dönmeler göz önüne alındığında, yorgunluğunuz tamamen anlaşılabilir .

Baş dönmesi

Uzun süredir oturuyor veya uzanıyorsanız, çok hızlı atlamayın. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda kan birikebilir ve ayağa kalktığınızda kan basıncınızda geçici bir düşüşe neden olarak baş dönmesine neden olabilir .

Kaşıntılı döküntü?

Karnınızda ve muhtemelen uyluk ve kalçalarınızda da kaşıntılı kırmızı şişlikler veya kaynaklar fark ederseniz  , kaşıntılı ürtikeryal papüller ve hamilelik plakları (kısaca PUPPP) olarak adlandırılan bir durumunuz olabilir. Kızarıklığınız olmasa bile vücudunuzun her yerinde yoğun kaşıntı hissederseniz bakıcınızı arayın. Bir karaciğer problemine işaret edebilir.

34 haftalik gebelik 2

34 haftalık gebelikte anne vücudu

34 haftada gebelik kontrol listesi

Daha büyük çocuklarınız için sıraya girin

Halihazırda çocuklarınız varsa, onları bebeğinizin gelişine hazırlamanın iyi yolları vardır. Ve doğum sırasında ve sonrasında onlara bakacak birini ayarladığınızdan emin olun .

Bebeğiniz için güvenli bir uyku yeri ayarlayın

Bebeğiniz nerede uyursa uyusun, bebeğinizin ABÖS riskini azaltmak için temel yönergeleri takip etmek önemlidir. Bebeğinizin uyku alanının güvenli olduğundan emin olmak hakkında her şeyi öğrenin .

Sarf malzemeleri stoklayın

Kiler zımbalarına, donmuş yiyeceklere, ilaçlara, tuvalet kağıdına, tuvalet malzemelerine ve diğer gerekli şeylere yükleyin. Ve kullanmayı planlıyorsanız, biberon ve mamanın yanı sıra bebek bezi, mendil ve giysi gibi yeni doğan ihtiyaçlarınız olduğundan emin olun .

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir