37 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 37 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

37 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 37 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

37 haftalık gebelik kaç aylık?, 37 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 37. haftasında neler oluyor? 37 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

37. Hafta Gebelik

Yavaşlamak yok

Daha az yer, daha az vuruş anlamına gelmemelidir, bu nedenle bir düşüş fark ederseniz sağlayıcınızı arayın.

emek belirtileri

Kasılmalarınız daha güçlü, daha uzun ve daha sık hale geldiğinde doğumda olduğunuzu anlayacaksınız .

Araba koltuğunuzu takma

Çoğu insan yanlış anlıyor. Size doğru şekilde nasıl kuracağınızı öğretebilecek sertifikalı teknisyenlerin bulunduğu bir inceleme istasyonuna gidin .

37 haftalık gebelik kaç ay?

37 hafta kaç ay: 9. ay

37 hafta gebelikte bebek gelişimi

Henüz tam dönem değil

Doğum tarihiniz yaklaşıyor, ancak doktorlar bebeğinizi 39 haftaya kadar ” tam dönem ” olarak kabul etmiyor . Sonraki iki haftayı anne karnında geçirmek bebeğinizin beyninin ve akciğerlerinin tamamen olgunlaşmasını sağlar. Bu nedenle, örneğin sezaryen yaptırmayı planlıyorsanız, daha erken müdahale etmek için tıbbi bir neden olmadıkça, doktorunuz bunu 39 haftadan daha erken olmayacak şekilde planlayacaktır.

Bebek saçı: Ne beklenir

Birçok bebeğin doğumda, 1/2 inç ila 1 1/2 inç uzunluğunda kilitleri olan tam bir saç başı vardır. Tabii ki, bazı bebeklerde sadece şeftali tüyü bulunur. Bebeğinizin saçı sizinkiyle aynı renkte değilse şaşırmayın. Her durumda, hepsi düşebilir ve farklı bir renge dönüşebilir.

Hala tekmeliyor

Rahminizde çok rahat olduğu için bebeğiniz artık çok fazla takla yapmıyor, ancak tekme miktarı aynı kalmalıdır.

37 haftalik gebelik

37 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir demet İsviçre pazı büyüklüğünde

bunch of swiss chard

37 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 37 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 47-49cm dir. 37 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 2900-3100 gram arasında olması beklenir.

37 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Braxton Hicks kasılmaları

Braxton Hicks kasılmaları şimdi daha sık geliyor olabilir ve daha uzun sürebilir ve daha rahatsız edici olabilir.

Vajinal akıntı veya lekelenme

Vajinal akıntıda bir artış fark edebilirsiniz . Tuvalette veya iç çamaşırlarınızda bir miktar “kanlı gösteri” (az miktarda kanlı mukus) görürseniz, doğuma muhtemelen birkaç gün – veya daha az zaman kaldı. (Daha ağır lekelenme veya kanamanız varsa hemen doktorunuzu veya ebenizi arayın.)

çok tekme

Bebeğinizin hareketlerini izlemeye devam edin ve bir azalma fark ederseniz derhal sağlık uzmanınıza bildirin. Bebeğinizin odası rahatlıyor olsa da, hala eskisi kadar aktif olmalıdır.

37 haftalik gebelik 2

37 haftalık gebelikte anne vücudu

37 haftada gebelik kontrol listesi

Doğum başladığında ne yapacağınızı bilin

Doktorunuza veya ebenize, ne zaman arayacağınız ve hastaneye veya doğum merkezine ne zaman gideceğiniz konusunda net bir yönergeler seti isteyin.

Bebek izleme listesi yapın

Bebeğiniz doğduktan hemen sonra (veya doğuma başladığınız zaman) kime söylemek isteyeceğinizi ve bunu nasıl yayacağınızı belirleyin . Sosyal medya hesaplarınızda güncellemeler yayınlayabilir, büyük haberleri arayabilir, kısa mesaj gönderebilir veya e-posta gönderebilirsiniz.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir