38 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 38 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

38 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 38 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

38 haftalık gebelik kaç aylık?, 38 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 38 . haftasında neler oluyor? 38 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

38. Hafta Gebelik

Kesme makinesini alın!

Hem tırnaklar hem de ayak tırnakları artık tamamen şekillenmiştir. Bebeğinizin doğumdan hemen sonra tırnak kesimine ihtiyacı olabilir.

Yuvalama içgüdüsü

Büyük enerji patlamaları tarafından körüklenen , kendinizi çocuk odasını derinlemesine temizlerken, bebek kıyafetlerini kurarken ve lazanyaları dondururken bulabilirsiniz.

Şişmiş ayak bilekleri

Aktif kalarak, ayaklarınızı yukarı kaldırarak, yanınıza yatarak ve (şaşırtıcı bir şekilde) bol su içerek şişmeyi azaltabilirsiniz .

38 haftalık gebelik kaç ay?

38 hafta kaç ay: 9. ay

38 hafta gebelikte bebek gelişimi

Merhaba!

Bebeğinizin sıkı bir kavrayışı var, elini ilk kez tuttuğunuzda yakında test edebileceksiniz!

Göz rengi: Ne beklenir

Bebeğinizin gözlerinin ne renk olacağını merak ediyor musunuz? Hemen söyleyemeyebilirsin. Kahverengi gözlerle doğarsa, muhtemelen kahverengi kalacaklardır. Çelik grisi veya koyu mavi gözlerle doğarsa, 9 aylıkken gri veya mavi kalabilir veya yeşil, ela veya kahverengiye dönebilir. Bunun nedeni, bir çocuğun irisinin (gözün renkli kısmı) doğduktan sonraki aylarda daha fazla pigment kazanabilmesidir, ancak genellikle “daha açık” veya daha mavi olmazlar. (Yeşil, ela ve kahverengi gözler, gri veya mavi gözlerden daha fazla pigmente sahiptir.)

38 haftalik gebelik

38 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir pırasa büyüklüğünde

leek

38 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 38 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 51 cm dir. 38 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 3100 gram arasında olması beklenir.

38 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Şişmiş ayak bilekleri

Bu son haftalarda ayaklarınızda ve bileklerinizde bir miktar şişlik olması normaldir, ancak ayaklarınızda veya bileklerinizde aşırı veya ani şişme, ellerinizde hafiften fazla şişme, yüzünüzde herhangi bir şişlik veya şişlik fark ederseniz vakit kaybetmeden doktorunuzu veya ebenizi arayınız. göz çevrenizde veya ani kilo alımında Bunlar, preeklampsi adı verilen ciddi bir durumun belirtileridir .

Uyku problemi

Geceleri iyi uyumak için yeterince rahat olmak her zamankinden daha zor olabilir . Yapabiliyorsanız, gün içinde sakin olun – bu, uzun bir süre bunu yapmak için son şansınız olabilir.

Çılgın rüyalar

Uyurken, bazı yoğun rüyalar görmeniz muhtemeldir . Hem doğum hem de ebeveyn olma kaygısı, bilinçsiz fantezilerin birçok tuhaf uçuşunu ateşleyebilir.

38 haftalik gebelik 2

38 haftalık gebelikte anne vücudu

38 haftada gebelik kontrol listesi

Geç gebelik komplikasyonlarına dikkat edin

Ne yazık ki, preeklampsi gibi ciddi problemler hamileliğin sonunda ortaya çıkabilir. Doktorunuzu veya ebenizi aramanızı gerektiren belirtilere karşı dikkatli olun .

Evinizi temizletin

Yeni bebeğinizle temiz bir eve gelmekten daha iyi bir şey yok! Diğer ebeveynlerin yeni doğmuş bir bebek için hazırlık yapma konusunda bildiklerini görün .

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir