35 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 35 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

35 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 35 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

35 haftalık gebelik kaç aylık?, 35 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 35. haftasında neler oluyor? 35 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

35. Hafta Gebelik

Düşmeye hazır

Yakında bebeğiniz pelvisinize inecek , ciğerlerinize daha fazla yer açacak, ancak mesanenize daha fazla baskı yapacak.

Uyku zor

Endişeli hissediyorsanız, gevşeme teknikleri zihninizi sakinleştirmeye, kaslarınızı yatıştırmaya ve biraz uyumanıza yardımcı olabilir.

Beşiğe ihtiyacımız var mı?

Sonunda. Ancak bebek sizin beşiğinizden önce gelirse,   ilk birkaç hafta hatta aylar için beşikte, beşikte veya yatakta rahat eder.

35 haftalık gebelik kaç ay?

35 hafta kaç ay: 8. ay

35 hafta gebelikte bebek gelişimi

Amniyotik sıvı çekilmesi

Bu zamana kadar, bebeğiniz yaklaşık bir litre amniyotik sıvı içinde yüzüyor. Artık siz doğum yapana kadar yavaş yavaş azalacaktır.

Fiziksel gelişim çoğunlukla yapılır

Böbrekleri artık tamamen gelişmiştir ve karaciğeri bazı atık ürünleri işleyebilir. Temel fiziksel gelişiminin çoğu şimdi tamamlandı. Önümüzdeki birkaç haftayı kilo vererek geçirecek.

35 haftalik gebelik

35 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir ballı kavun büyüklüğünde

honeydew melon

35 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 35 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 45 cm dir. 35 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 2,4-2,5 kg arasında olması beklenir.

35 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Mide ekşimesi ve şişkinlik

Rahminiz şimdi göğüs kafenizin altına uzanıyor. Balonlaşan rahminiz diğer iç organlarınızı da sıkıştırıyor, bu yüzden muhtemelen daha sık idrara çıkmanız gerekiyor ve mide ekşimesi ve diğer gastrointestinal rahatsızlıklarla uğraşıyor olabilirsiniz .

sakarlık

Normalden daha beceriksiz hissedebilirsiniz , ki bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Sadece daha kilolu olmakla kalmaz, hamile karnınızdaki ağırlık konsantrasyonu, ağırlık merkezinizde bir kaymaya neden olur. Ayrıca, hormonal değişiklikler sayesinde bağlarınız daha gevşektir, bu nedenle eklemleriniz daha gevşektir, bu da dengenizin biraz bozulmasına katkıda bulunabilir.

Can sıkıntısı?

Birçok kadın üçüncü trimesterde (ve hatta bazıları daha erken) hamile kalmaktan bıkar. Hamileliğin ilk birkaç haftası ve ayındaki heyecan verici ve yeni şeyler , altıncı veya yedinci ayda oldukça sıkıcı hale gelebilir.

35 haftalik gebelik 2

35 haftalık gebelikte anne vücudu

35 haftada gebelik kontrol listesi

Doğumun aşamalarını bilir

 

Emek üç ana aşamaya ayrılır. Doğuma ve doğuma daha iyi hazırlanmak için onlar hakkında bilgi edinin .

Bebeğinizin araba koltuğunu takın

Kurulumu doğru yapmakta sorun yaşıyorsanız ve kılavuz yardımcı olmazsa, adım adım bir video izleyin ve ardından ücretsiz bir araba koltuğu güvenlik muayenesi yaptırın .

Bebeğinizin kıyafetlerini ve yatak takımlarını yıkayın

Kumaştaki tahriş edici maddeleri temizlemek için tüm bu sevimli küçük kıyafetleri ve battaniyeleri yıkamaya atın. Bebekler için tasarlanmış yumuşak bir deterjan veya hipoalerjenik veya hassas ciltler için iyi olarak etiketlenmiş bir deterjan kullanabilirsiniz .

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir