30 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 30 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

30 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 30 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

30 haftalık gebelik kaç aylık?, 30 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 30. haftasında neler oluyor? 30 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

30. Hafta Gebelik

Melanin yapmak

Bebeğinizin cilt hücreleri , cilde rengini veren pigmenti üretiyor. Ancak çoğu melanin üretimi doğumdan sonra gerçekleşmez.

Bebeğin olmazsa olmazları

En azından bebek kıyafetleri ve bezlerinin yanı sıra bir araba koltuğu, bebek arabası ve beşiğe ihtiyacınız olacak. İlk yıl için kontrol listemize bakın.

Göbek engel mi oluyor?

Misyoner pozisyonunun yönetilmesi zorlaşabilir. Neyse ki, birçok alternatif hamilelik seks pozisyonu var.

30 haftalık gebelik kaç ay?

30 hafta kaç ay: 8. ay

Hamileliğinizin 30. haftasına ulaştınız ve hamileliğinizin 8. ayının 2. haftasındasınız. Doğumdan önceki son 10 haftada bebeğinizin sadece son rötuşları yapması ve kilo alması gerekir. Akciğerler hariç, bebeğinizin tüm organları hamileliğin 30. haftasında tamamen gelişmiştir.

30 hafta gebelikte bebek gelişimi

Amniyotik sıvı yastığı

Yaklaşık bir buçuk litre amniyotik sıvı bebeğinizi çevreler. Miktar, 34 ila 36 hafta arasında zirve yapacaktır.

karanlıkta görmek

Bebeğiniz artık loş şekilleri görebilir. Gözbebekleri daralabilir ve genişleyebilir, gözlerinin az ya da çok ışık almasına izin verir.

30 haftalik gebelik

30 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz büyük bir lahana büyüklüğünde

large cabbage

30 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 30 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 40-43 cm dir. 30 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 1400 gram olması beklenir.

30 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Tükenmişlik

Özellikle uyumakta zorluk çekiyorsanız, bu günlerde biraz yorgun hissedebilirsiniz .

büyüyen ayaklar

Bağlarınızın gevşemesi ayaklarınızın kalıcı olarak yayılmasına neden olabilir , bu nedenle daha büyük beden yeni ayakkabılara yatırım yapmanız gerekebilir.

Ruh hali

Rahatsız edici semptomların ve hormonal değişikliklerin kombinasyonu, ruh hali değişimlerinin geri dönüşüne neden olabilir . Doğumunuzun nasıl olacağı veya iyi bir ebeveyn olup olmayacağınız konusunda endişelenmeniz normaldir . Ancak hüznü üzerinizden atamıyorsanız veya giderek daha fazla sinirli veya gergin hissediyorsanız, hamilelik sırasında depresyonla savaşan 10 hamile kadından 1’i arasında olabilirsiniz. Ayrıca, sık sık gergin veya endişeli olup olmadığınızı sağlık uzmanınıza bildirin .

30 haftalik gebelik 2

30 haftalık gebelikte anne vücudu

30 haftada gebelik kontrol listesi

Bir doğum planı oluşturun

Doğum sırasında ve bebeğiniz geldiğinde size nasıl bakılmasını istersiniz? Tercihlerinizi düşünün, ardından Doğum Planı Çalışma Sayfamızı doldurun ve sağlayıcınızla görüşün.

Hastaneyi veya doğum merkezini gezin

Hastane veya doğum merkezi gezinizde muhtemelen doğum ve iyileşme odalarını ziyaret edecek ve temel politikalar hakkında genel bir bilgi alacaksınız. Teslimatınızdan önce ön kayıt yapıp yapamayacağınızı sorun.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir