41 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 41 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

41 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 41 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

41 haftalık gebelik kaç aylık?, 41 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 41. haftasında neler oluyor? 41 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

41. Hafta Gebelik

Yeni doğan bebekler neden bu kadar komik görünüyor?

Bebeğinizin başı doğum kanalını sıkmaktan sivri görünebilir ve cildi amniyotik sıvıyla yaptığı uzun banyodan dolayı soyulmuş olabilir.

Bunu evde denemeyin

Bu haftanın sonunda, uyarılmanız gerekebilir .

Not: Doğumunuzu kendi başınıza yürütmeye çalışmak güvenli değildir.

41 haftalık gebelik kaç ay?

41 hafta kaç ay: 10. ay

41 hafta gebelikte bebek gelişimi

Orada rahat oluyor

Bebeğiniz bir sonraki hafta içinde veya herhangi bir sorun varsa daha erken doğmadıysa, güvenlik nedenleriyle doktorunuz veya ebeniz sizinle doğumun başlatılması hakkında konuşacaktır. Çoğu sağlayıcı, sizi ve bebeğinizi komplikasyon riski altına soktuğundan, doğum tarihinizi iki haftadan fazla beklemenize izin vermez . 42 haftadan sonra doğumunuzun uzaması veya durması daha olasıdır, vajinal doğum sırasında hem sizin hem de bebeğinizin yaralanma riski artar ve ölü doğum riski daha fazladır .

41 haftalik gebelik

41 haftalık bebek görüntüsü

Neredeyse!

Bebek simgesi

41 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 41 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 50-52 cm dir. 41 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 3500 gram olması beklenir.

41 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Endişe

Doğum tarihiniz gelip gittiğinde ve hala çok hamileyken endişelenmemek zor (özellikle iyi niyetli aile ve arkadaşlar durumunuzu kontrol etmek için aramaya devam ediyorsa !). Ama endişelenme – sonsuza kadar hamile kalmayacaksın. Bu hafta kendi başınıza doğum yapma olasılığınız yüksektir ve yapmazsanız, siz veya bebeğinizin herhangi bir sorunu varsa 42 hafta veya daha erken bir zamanda doğuma yönlendirilirsiniz.

Tekme

Bebeğinizin hareketlerine dikkat etmeye devam edin ve azalıyor gibi görünüyorsa hemen doktorunuza veya ebenize bildirin. Bebeğiniz doğuma kadar aktif kalmalıdır ve aktivitede gözle görülür bir yavaşlama bir problemin işareti olabilir.

Sızan sıvı?

Suyunuzun kırılmış olabileceğini düşünüyorsanız da arayın . Bazen büyük bir sıvı fışkırır, ancak bazen sadece küçük bir fışkırma veya yavaş bir sızıntı olur. (Kendiniz teşhis koymaya çalışmayın. Sadece bir sızıntınız olduğundan şüpheleniyorsanız bile arayın.) Suyunuz geliyorsa ancak kasılmalar hemen başlamazsa, uyarılırsınız.

41 haftalik gebelik 2
41 haftalık gebelikte anne vücudu

41 haftada gebelik kontrol listesi

Hala hamileyseniz destek alın

Bekleme oyunundan bıktınız mı? Doğum Kulübünüzdeki diğer anne adaylarıyla da görüşün, onlar da kendilerini tıkanmış hissetsin.

kendin için güzel bir şey yap

İster manikür, ister doğum öncesi masajı , sinema gecesi veya başka bir şey olsun, devam edin ve kendinizi şımartın.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir