anne okulu
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.
Anne veya Baba olmadan önce bilseydim!
  1. Anasayfa
  2. Yeni Doğmuş Bebek

Anne veya Baba olmadan önce bilseydim!

0

Bir bebeğin hayatının ilk günleri, bez değiştirme, besleme ve uykusuz gecelerden oluşan bir bulanıklıktır, ancak bunları küçük bir hazırlıkla daha kolay hale getirmek mümkündür. İşte deneyimli anne ve babalarının, bebekleri gelmeden önce bilseydim ya da yapmış olmayı diledikleri şey.

Annelerden tavsiyeler

“Keşke bebek doğmadan önce evimi temizleyip düzenleseydim. Böylece eve geldiğimde temizlik konusunda strese girmezdim ve tüm önemli şeylerin nerede olduğunu bilirdim.”

“İnsanlar size nasıl yardımcı olabileceklerini sorarlarsa, hastanede doğum yaparken evinizi temizlemelerini isteyin. Veya bir temizlik hizmeti ile derinlemesine bir temizlik planlayın. Hastaneden eve süper temiz bir eve gelmek çok güzel. ve patlamak üzereyken bunu kendi başına halletmen çok zor.”

“Keşke yapılacaklar listemde bir göz muayenesi olmak veya arabayı tamir için dükkana götürmek gibi daha fazla şey tamamlasaydım. Bunları yedekte bir bebekle yapmak gerçekten zor.”

“Bir arkadaşım alt değiştirme masasının hazır ve dolu olmasını şiddetle tavsiye etti. Dinledim ve onsuz ilk haftalarda hayatın nasıl olacağını hayal bile edemiyorum!”

“Keşke önceden dondurulabilecek daha fazla yemek pişirseydim. Bir mutfakta durup yemek pişirmek eve varmak bir meydan okumadır.”

“Uykulu Sesler uygulaması, saatlerce çığlık atan oğlum için bir cankurtaran oldu. En çok beyaz gürültü yağmurunu sevdi. Onu anında sakinleştirdi.”

“Keşke en az dört emzirme sütyeni alsaydım.”

“Göğüs pompasını kullanmayı öğrenmeliydim. önceki bebek doğdu.”

“Keşke bu kadar çok yenidoğan kıyafeti almasaydım. Oğlum doğduğunda neredeyse çok büyüktü!”

“Keşke yeni bebeğimizin doğumunu takip eden günlerde 4 yaşındaki kızımız için bazı oyun tarihleri ​​ayarlasaydım.”

“Keşke doğum iznim sırasında bebeğimin ve benim katılabileceğimiz grupları ve etkinlikleri araştırsaydım.”

“Bebeğin ilk yılında, özellikle uyku ve emzirme hakkında daha fazla kitap okumanızı tavsiye ederim.”

“Şimdi kitap okuyun! Bebeğim uyurken ben uyuyor olmalıydım. Onun yerine, o doğmadan okuyabileceğim uyku kitaplarını okuyordum.”

“Keşke daha fazla yenidoğan fotoğrafı ve videosu çekseydim. Bebeklerin onları eve getirdikten sonraki ilk birkaç hafta içinde bu kadar çabuk değişmesi inanılmaz!”

“Keşke yeni anne olmanın her zaman tamamen mutlu bir deneyim olmadığını bilseydim. Bebek hüznü zor olabilir, özellikle de diğer birçok kadının bunları yaşadığını bilmiyorsanız.”

“Hayat, tüm bu hormonlarla çok zor olabilir! Antidepresanları yargılamak yerine almaya daha istekli olmayı dilerdim. İlaçlar, günlük aktivitelere bakış açınıza gerçekten yardımcı olabilir.”

“Gerçekçi olmayın veya küçük şeyleri terleyerek değerli anları boşa harcamayın. Bir bebek, kreşin mükemmel olup olmadığını, yapılacak bir yığın çamaşır olup olmadığını veya evin dağınık olup olmadığını bilemez. Bir bebeğin huzurlu bir ortama ihtiyacı vardır – gerisi zamanla kendi kendine çözülür. Yeni hayat bir mucizedir. Sihrin tadını çıkarın.”

 

Babalardan tavsiye

“Okumak Dostum, Baba Olacaksın! Bilgilendirici ve komik. Alay etmeyi seven ve hamilelikle nasıl başa çıkacağını öğrenmek isteyen erkekler için.”

Oğullarım Yüzebilir! ilk kez baba olacaklar için iyi bir okuma.”

Mümkün olduğunca fazla zaman ayırmaya çalışın.”

Çocuğunuzla birlikte bazı emzirme sınıflarını veya destek gruplarını ziyaret edin. [partner] doğumdan önce. En iyi koşullarda bile emzirmek tanıdığım hemen hemen tüm anneler için zorlayıcıdır. Destekleyici bir koca veya partner olmak, emzirme başarısı olasılığını artırmaya yardımcı olur.”

“Eşiniz normal doğum yapıyorsa, internette ‘pediküller’ arayın ve dondurucuya koymak için önceden bir şeyler hazırlamayı düşünün.”

“Yeni doğanlar, büyük mağazaların inanmanızı istediklerinden çok daha az şeye ihtiyaç duyarlar.”

“Küçük bir bebeği olmayan bir baba adayıysanız, bu fırsata önceden sahip olacağınız durumlarda olmaya çalışın.”

“Bir babadan diğerine tavsiyem, bebeğinizle olabildiğince erken vakit geçirmenizdir. Yeni doğan bebeğinizi kucağınıza aldığınızdan ve kucakladığınızdan emin olun. Kakalı bezlerden korkmayın. (Her şey yıkanabilir.) çok sayıda fotoğraf – ne zaman bir ‘ilk’ yakalayacağınızı asla bilemezsiniz.”

“İnsanlar sana ne yapman gerektiğini söylemeye çalıştığında, tavsiyeleri için teşekkür et ama kendi bildiğin gibi yapacağını söyle. İnsanlara sınırlar koyar ve sonunda istenmeyen tavsiyeler durur.”

“Bunalmak kolaydır, ancak her şeyi ilk günden öğrenmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Harika babalar olmak için büyümek için yıllarımız var. Her seferinde bir gün alın.”

“Üç tavsiyem var:

  • Çocuğunuzla erken ve sık sık ilgilenin – gece beslenmesi olsa bile. Bunu yaparken uyuyor olmayı dileyebilirsin ama geriye bakıp özleyeceksin.
  • Bazı işleri baba işleri olarak tanımlayın. Benim için banyo ve uyku zamanıydı. Bunun her zaman baba-kız zamanı olacağını bilmek harikaydı.
  • İkiniz için bir rutin başlatın. Pazar sabahları karımı spor salonuna gönderiyorum ve kahvaltıdan sonra kızımı spor salonuna götürüyorum. Yaşlandıkça devam etmeyi umduğum harika bir rutin oldu.”

“Baba olmadan önce tonlarca kitap okudum ve forumlarda aktif oldum. Nasıl bir ebeveyn olmak istediğimiz konusunda karımla çok konuştum. Sonunda ne beklemem gerektiğini gerçekten bilmiyordum ama ben Bunda sorun yoktu. Bu yüzden deneyime hiç aldırış etmedim. Sanırım kendimi hazırladım hayatımın büyük zaman içinde değişeceğini bilmek ve sadece beklenmedik olanı beklemek. Ve bu harika.”

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir