26 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 26 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

26 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 26 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

26 haftalık gebelik kaç aylık?, 26 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 26. haftasında neler oluyor? 26 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

26. Hafta Gebelik

Su altında nefes almak

Bebeğiniz,   akciğerlerinin gelişimi için gerekli olan küçük miktarlarda amniyotik sıvıyı solumaya ve solumaya başlamıştır.

Stres yapma

Anneler endişelenmeyin diyor : doktor değiştirmek, iyi bir anne olmak, her küçük acı, her lokma yemek ve daha fazlası.

Bir doula düşünün

Doğum doulası , doğum seçenekleri konusunda size sürekli duygusal destek ve rehberlik sağlayan eğitimli bir doğum koçudur .

26 haftalık gebelik kaç ay?

26 hafta kaç ay: 6. ay

26 hafta gebelikte bebek gelişimi

Kulak misafiri

Bebeğiniz artık sesinizi duyabilir . Daha geniş bir ses yelpazesini duyabilir ve kalp atışı, nefes alma ve hareketteki değişikliklerle yanıt verebilir.

Testisler düşüyor

Erkek çocuğunuz varsa, testisleri skrotumuna inmeye başlamıştır – yaklaşık iki ila üç ay sürecek bir yolculuk.

26 Haftalik Gebelik

26 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir yeşil soğan büyüklüğünde

Yeşil soğan

26 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 26 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 35 cm dir. 26 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 800-900 gram arasında olması beklenir.

26 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Bel ağrısı

Son zamanlarda beliniz biraz ağrıyorsa , hem ağırlık merkezinizi değiştiren, geren ve karın kaslarınızı zayıflatan ve bir sinire baskı yapan büyüyen rahminize hem de eklemlerinizi gevşeten hormonal değişikliklere teşekkür edebilirsiniz. ve bağlar.

Preeklampsinin belirtilerini bilin

Preeklampsi – yüksek tansiyon ile karakterize ciddi bir durum – çoğunlukla 37 hafta sonra ortaya çıkar, ancak daha erken de olabilir, bu nedenle uyarı işaretlerinin farkında olmak önemlidir. Yüzünüzde şişlik veya göz çevresinde şişlik, ellerinizde hafiften fazla şişme, ayak veya ayak bileklerinde aşırı veya ani şişme veya hızlı kilo alımı (haftada 4 ila 5 kilodan fazla) varsa sağlık uzmanınızı arayın. .

26 Haftalik Gebelik 2

26 haftalık gebelikte anne vücudu

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! 🌱✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir