27 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 27 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

27 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 27 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

27 haftalık gebelik kaç aylık?, 27 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 27. haftasında neler oluyor? 27 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

27. Hafta Gebelik

Göz kırpma

Bebeğinizin gözleri açık ! Karnınıza bir el feneri tutarsanız, onun bir kıpırdanma patlamasıyla karşılık verdiğini hissedebilirsiniz.

Kegel egzersizlerini yaptın mı?

Kegels , hapşırırken hemoroid ve idrar kaçırmayı önlemenize yardımcı olabilir. Nasıl doğru yapacağınızı öğrenin.

Ayakkabı alışverişine git

Evet, sıvı tutma ve gevşek bağlar nedeniyle ayaklarınız yayılıyor. Bu yüzden birkaç çift rahat, ferah ayakkabı satın alın.

27 haftalık gebelik kaç ay?

27 hafta kaç ay: 6. ay

27 hafta gebelikte bebek gelişimi

Gözleri açık

Bebeğinizin kaynaşarak kapanan göz kapakları artık açılıp kapanabilir ve ışığa tepki olarak göz kırpabilir. Karnınıza bir el feneri tutarsanız, onun bir çırpınma ve kıpırdanma patlaması ile tepki verdiğini hissedebilirsiniz.

Burası burası

Hissedebileceğiniz küçük ritmik hareketleri , bundan sonra yaygın olabilecek bir bebek hıçkırıklığına tebeşirleyin. Her bölüm genellikle sadece birkaç dakika sürer ve onu rahatsız etmezler, bu yüzden rahatlayın ve gıdıklamanın tadını çıkarın.

27 Haftalik Gebelik

27 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir karnabahar başı büyüklüğünde

karnabahar başı

27 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 27 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 28-33 cm dir. 27 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 850-950 gram arasında olması beklenir.

27 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Ekstra vücut kılları

Yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki tüyler , muhtemelen androjen adı verilen hormonlardaki artıştan dolayı hamileyken daha hızlı uzayabilir.

huzursuz bacaklar

Bu süre zarfında, bazı kadınlar alt bacaklarında hoş olmayan bir “ürpertici-emekleme” hissi ve rahatlamaya veya uyumaya çalışırken onları hareket ettirmek için karşı konulmaz bir dürtü hissederler. Hareket ettiğinizde bu his en azından geçici olarak hafifliyorsa, huzursuz bacak sendromu olarak bilinen hastalığınız olabilir .

27 Haftalik Gebelik 2

27 haftalık gebelikte anne vücudu

27 haftada gebelik kontrol listesi

Daha fazla doğum öncesi ziyaret için hazır olun

Üçüncü üç aylık dönemde bakıcınızı daha sık göreceksiniz. Her ziyarette neler bekleyebileceğinizi öğrenin .

Üçüncü üç aylık alışveriş kontrol listemizi alın

Siz ve bebeğiniz için bu olmazsa olmazlar , hamileliğin sonunu ve ebeveynliğin başlangıcını daha kolay yönetilebilir hale getirecektir.

Bebeğinizin hareketlerini takip edin

Bebeğinizin tekmelerine, seğirmelerine ve yuvarlanmalarına dikkat edin ve hareketinde bir azalma fark ederseniz hemen doktorunuza bildirin.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir