29 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 29 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

29 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 29 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

29 haftalık gebelik kaç aylık?, 29 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 29. haftasında neler oluyor? 29 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

29. Hafta Gebelik

Beyin kazancı

Şimdi ve doğum arasında, bebeğinizin beyninin ağırlığı üç katına çıkar ve nöronlar için daha fazla yüzey alanı sağlamak için derin oluklar gelişir.

Yüzüklerini çıkar şimdi

Parmaklarınız çok şişene kadar beklerseniz , yüzüklerinizi bir kuyumcuya kestirmeniz gerekebilir.

29 haftalık gebelik kaç ay?

29 hafta kaç ay: 7. ay

29 hafta gebelikte bebek gelişimi

Kemik gücü oluşturmak

Bebeğinizin kemikleri sertleşirken çok fazla kalsiyum emer, bu nedenle sütünüzü içtiğinizden emin olun (veya peynir, yoğurt veya zenginleştirilmiş portakal suyu gibi başka bir iyi kalsiyum kaynağı bulun). Bebeğinizin iskeletinde her gün yaklaşık 250 miligram kalsiyum birikir.

Nefes odası

Bebeğinizin akciğer dallarının uçlarındaki solunum keseleri, akciğerlerinde çok fazla hava olmadığında (örneğin nefes verirken) onları şişiren yüzey aktif madde adı verilen bir madde yapmaya başlamıştır. Akciğerleri henüz olgunlaşmamış olsa da, eğer şimdi doğsaydı, çok fazla tıbbi yardımla işlev görebilirdi .

29 haftalikta gebelik

29 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz balkabağı büyüklüğünde

bal kabağı

29 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 29 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 34-40 cm dir. 29 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 1200 gram olması beklenir.

29 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Gaz ve şişkinlik

Hamilelik hormonu progesteron, gastrointestinal sisteminiz de dahil olmak üzere vücudunuzdaki düz kas dokusunu gevşetir. Bu gevşeme, karnınızdaki kalabalıkla birleştiğinde sindirimi yavaşlatır. Yavaş sindirim, özellikle büyük bir yemekten sonra gaz ve mide ekşimesine neden olabilir ve kabızlığa katkıda bulunabilir .

Hemoroid

Büyüyen rahminiz de hemoroidlere katkıda bulunuyor olabilir . Rektal bölgenizdeki bu şişmiş kan damarları hamilelik sırasında yaygındır. Neyse ki, genellikle doğumdan sonraki haftalarda düzelirler.

Baş dönmesi

Bazı kadınlar hamilelik sırasında “supin hipotansif sendromu” denen bir şey yaşarlar. Bu , sırt üstü yatarken kalp atış hızında ve kan basıncında bir değişikliğe neden olduğu ve siz pozisyon değiştirene kadar başınızın dönmesine neden olduğunda olur. Çok hızlı ayağa kalkarsanız başınızın döndüğünü de fark edebilirsiniz.

Belirtinizi görmüyor musunuz?
Sahip olduğunuz bir semptomu mu merak ediyorsunuz? Bunu hamilelik belirtileri sayfamızda bulabilirsiniz .

29 haftalik gebelik

29 haftalık gebelikte anne vücudu

29 haftada gebelik kontrol listesi

Bebeğiniz için bir doktor bulun

Bebeğiniz için doktor seçmeden önce tavsiyeler alın ve yüz yüze görüşme ayarlamaya çalışın. Doktorun sağlık sigortanızı kabul ettiğinden ve sizin için uygun bir ofisi olduğundan emin olun.

Bebeğinizin eşyalarını monte edin

Bu, eşiniz veya yardım etmek isteyen bir arkadaşınız için mükemmel bir iştir. Beşikleri , beşikleri ve bebek arabalarını bir araya getirmek zor olabilir, özellikle de uykusuz olduğunuzda, şimdi yapın!

Doğum izninizi planlayın

Annelik izniyle ilgili tüm ayrıntıları öğrenin , ayrıca doğum izni kontrol listemize bakın ve annelerin bunu nasıl çalıştırdığına dair gerçek hikayeleri okuyun .

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir