32 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 32 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

32 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 32 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

32 haftalık gebelik kaç aylık?, 32 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 32. haftasında neler oluyor? 32 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

32. Hafta Gebelik

Merhaba!

Bebeğiniz çok fazla tekme atıyor ve bu acıtabilir. Biraz rahatlamak için yan yatın ya da ellerinizin ve dizlerinizin üzerine çökün.

Kasılmalar mı yaşıyorum?

Braxton Hicks kasılmalarını fark ediyor olabilirsiniz . Normaldirler, ancak ağrılı veya düzenli hale gelirlerse derhal sağlayıcınızı arayın.

Kullanılmış dişli güvenli midir?

İkinci el bebek arabaları genellikle güvenlidir. (Oto koltukları çok fazla değil.) Ama kullanılmış eşyaları dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekecek .

32 haftalık gebelik kaç ay?

32 hafta kaç ay: 8. ay

32 hafta gebelikte bebek gelişimi

gözetleyiciler

Bebeğiniz çok uzakta olmayan büyük nesnelere odaklanabilir ve bu odaklanma yeteneği doğuma kadar bu şekilde kalacaktır.

Kilo vermek

Haftada yaklaşık bir pound kazanıyorsunuz ve bunun kabaca yarısı bebeğinize gidiyor. Rahim dışında hayatta kalmak için şişmanladıkça, önümüzdeki yedi hafta boyunca doğum ağırlığının üçte biri ile yarısı arasında bir kilo alacaktır.

Saç ve tırnaklar

Ayak tırnakları ve tırnakları, gerçek saçla (ya da en azından saygın şeftali tüyüyle) birlikte büyümüştür.

32 haftalik gebelik

32 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz yaklaşık bir jicama büyüklüğünde

jicama

32 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 32 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 40 cm dir. 32 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 2 kg olması beklenir.

32 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Nefes darlığı

Sizin ve bebeğinizin artan ihtiyaçlarını karşılamak için hamile kaldığınızdan beri kan hacminiz yüzde 40 ila 50 arttı. Ve rahminiz diyaframınızın yakınında yukarı doğru hareket ettiğinde ve midenizi sıkıştırdığında, bunun sonuçları nefes darlığı ve mide ekşimesi olabilir .

Bel ağrısı

Hamileliğiniz ilerledikçe bel ağrınız olabilir . Bunu yaparsanız, özellikle daha önce sırt ağrınız olmadıysa, erken doğum belirtisi olabileceğinden hemen doktorunuza veya ebenize bildirin .

Bebek hareketi

Bebeğinizin tekmelerini izlemeye devam edin ve bir azalma fark ederseniz derhal sağlık uzmanınıza bildirin. Bebeğinizin odası rahatlıyor olsa da, hala eskisi kadar aktif olmalıdır.

32 haftalik gebelik 2

32 haftalık gebelikte anne vücudu

32 haftada gebelik kontrol listesi

Bebek bakımı hakkında bilgi edinin

Bebeğiniz doğduktan sonra okumak için fazla enerjiniz olmayacak, bu yüzden ilk birkaç hafta hakkında öğrenebileceğiniz her şeyi şimdi öğrenin. BabyCenter’ın yeni doğan bölgesiyle başlayın .

Doğum odasında kimin olacağına karar verin

İstemiyorsanız, akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın doğum odasına girmesine izin vermek için baskı hissetmeyin

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir