31 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 31 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu
  1. Anasayfa
  2. Hamilelik

31 Haftalık Gebelik Kaç Aylık? 31 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

0

31 haftalık gebelik kaç aylık?, 31 haftalık bebek kilosu ve boyu ne kadardır? Hamileliğin 31. haftasında neler oluyor? 31 haftalık gebelikte bebek gelişiminde yaşananlar ve değişimler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

31. Hafta Gebelik

Odaklanmak

Bebeğinizin gözbebekleri daralabilir ve genişleyebilir ve şekillerin loş ana hatlarını algılayabilir, ancak renklerini algılayamaz.

Doğum ağrısını yönetmek

Çoğu kadın doğum sancısı ile baş etmelerine yardımcı olacak ilaçları seçer. Ancak “doğal” ilaçsız bir yaklaşımın da faydaları vardır .

İyi misin?

Depresyondaysanız, başkalarını incitmekten kaçınmak için duygularınızı saklıyor olabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olup olmadığını görmek için testimizi yapın.

31 haftalık gebelik kaç ay?

31 hafta kaç ay: 7. ay

31 hafta gebelikte bebek gelişimi

şişmanlamak

Başını bir yandan diğer yana çevirebilir ve cildinin altında ihtiyaç duyduğu yağ biriktikçe kolları, bacakları ve vücudu dolgunlaşmaya başlar.

çok hareket etmek

Bebeğiniz muhtemelen çok hareket ediyor, bu yüzden tüm tekmeler ve taklalar sizi ayakta tutarken uyumakta zorluk çekebilirsiniz. Rahatlayın: Tüm bu hareketler bebeğinizin aktif ve sağlıklı olduğunun bir işaretidir.

31 haftalik gebelik

31 haftalık bebek görüntüsü

Bebeğiniz hindistan cevizi büyüklüğünde

Hindistan cevizi

31 Haftalık Bebek Kilosu ve Boyu

Bebeğin boy ve kilosu etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Genel olarak 31 haftalık gebelikte bebek boyu yaklaşık 40 cm dir. 31 haftalık gebelikte bebek kilosu ise 1700 gram arasında olması beklenir.

31 haftalık gebelik annedeki değişiklikler

Braxton Hicks kasılmaları

Rahminizdeki kasların ara sıra gerildiğini fark ettiniz mi? Birçok kadın, Braxton Hicks kasılmaları adı verilen bu rastgele kasılmaları hamileliğin ikinci yarısında hisseder. Genellikle yaklaşık 30 saniye sürer, düzensizdirler ve bu noktada seyrek ve ağrısız olmalıdırlar.

Sızdıran göğüsler

Son zamanlarda göğüslerinizden bir miktar kolostrum veya “presüt” sızıntısı fark etmiş olabilirsiniz . Eğer öyleyse, kıyafetlerinizi korumak için sütyeninize biraz emzirme pedi sokmayı deneyin. (Değilse endişelenecek bir şey yok. Hiç görmeseniz bile göğüsleriniz kolostrum yapıyor.)

31 haftalik gebelik 2

31 haftalık gebelikte anne vücudu

31 haftada gebelik kontrol listesi

Karnını anmak

Kına tasarımı uygulayarak (saf, doğal türü kullanan bir sanatçıya gidin) veya göbek alçısı yaptırarak muhteşem hamile karnınızı kutlayın . Ayrıca hamile benliğinizin profesyonel fotoğraflarına savurganlık yapmak isteyebilirsiniz.

Yardımcıları sıralamaya başlayın

Arkadaşlarınız ve aileniz bebeğiniz doğduktan sonra katılmayı teklif ettiyse, şimdi bir destek planı yapın . Her kişinin belirli bir görevi (yemek getirmek gibi) ve bunu yapacak tarihi olacak şekilde bir program ayarlayın. Veya daha da iyisi, bir arkadaşınızdan bunu sizin için koordine etmesini isteyin.

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir