Aya Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme
  1. Anasayfa
  2. Astroloji

Aya Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

0

Aya göre bebek cinsiyeti belirleme işlemleri Çin takviminden yararlanılarak yapılmaktadır. Dünyada ve Türkiye’de en iyi cinsiyet tahmini takvimi olarak bilinmektedir. Anne Baba adayları gebelikten itibaren en çok merak ettiği konu bebeğin cinsiyetidir. Bebeğin cinsiyeti 14-15. Hafta ultrasonla ortaya çıksa da en iyi sonuç 18-21.hafta arasında ortaya çıkmaktadır. Cinsiyet tam oluşana kadar anne adayının aşermesine göre de cinsiyet tahminleri yapılmaktadır. Farklı şekilde tahmin edilen yöntemlerden biri olarak yer alır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Doğum Öncesi ve Sonrası Psikolojik Sorunlar

aylara göre bebek cinsiyeti
aylara göre bebek cinsiyeti belirleme

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin takviminde aya göre bebek cinsiyeti tahmin edilmektedir. Anne adayının hamile kaldığı ay baz alınarak ve yaş alınarak hesaplanmalar sağlanıyor. Tablo içerisinde bu bilgiler karşılaştırma yapılarak kesişim yöntemiyle cinsiyet tahmin edilmektedir. Bu yöntemin herhangi bir bilimsel yöntemi bulunmamaktadır. Araştırma yöntemi bulunmayan bu sistemde önceden hamile olan kişilerin verilerine göre hareket ederek tahmin yürütülmektedir.

Çin Takvimiyle Cinsiyet Nasıl Bulunur?

Çin takviminde aya göre bebek cinsiyeti belirleme işleminde tabloya bakılarak hareket edilir. Cinsiyet tablosunda 18-45 arasında yaş aralığı yer alır. Anne adayının hamile kaldığı ay seçimi için 12 ay yeri bulunmaktadır. Örnek olarak 25 yaşında olan anne adayı Ocak ayında hamile kalmış ise bebek kız olacağı tabloda gözükür. 

Ancak Çin ay takvimine göre ayarlanması sağlanmıştır. Miladi takvime göre değişik olan ay takvimine 1 yıl daha eklenmesi gerekmektedir. 25 yaşındaki biri 26 yaşına göre bakması gerekmektedir. Bu veriye göre 25 yaşında olan anne adayı Ocak ayında hamile kalmış ise 26 yaş Ocak ayına bakmalıdır. Bu aya göre bebek cinsiyet belirleme yöntemine göre erkek çocuk olacağı tahmini çıkmaktadır. 

Çin Takvimi Resimli

Çin takvimine bakarak aya göre bebek cinsiyeti belirleyebilirsiniz. Yaşınıza bir yaş daha ekleyerek hamile kaldığınız aya göre cinsiyet tahmininde bulunabilirsiniz. En iyi sonucu 18-21.hafta içerisinde ultrasonda çekim sağlanarak alabilirsiniz.

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Doğru Çıkıyor mu? 

Çin takvimi aya göre cinsiyet belirleme doğru değildir. Belli verilere göre ayarlanan takvimde doğru çıkma olasılığı oldukça düşüktür. Bebeğin cinsiyeti anne rahmine düşmesiyle kromozomal olarak belirlenmektedir. Bebeğin cinsel organı oluşması 9.hafta itibariyle başlamaktadır. Tespit edilmesi de 11-12. Haftalar arasında oluşmaktadır. Her iki cinsiyet için oluşma oranı %50 olarak bilinmektedir. 

Doktor ’un Cinsiyet Belirlemede Yanılma Payı Var mı?

Doktorlar ultrason üzerinden cinsiyet belirlemesi yaptığında haftaya göre belirleme sağlanır. Ultrason da cinsiyet belirli olurken çok az bir yanılma payı bulunmaktadır. Tavsiye edilen cinsiyet belirli olduğunda diğer haftada gelerek tam sonuç alınmasıdır. Ortalama olarak 13.haftada cinsiyet belirli olmaktadır. İlerleyen aşamalarda zaten cinsiyet tam belli olacaktır. Anne ve babalar erken aşamada çokça merak ettiğinden dolayı cinsiyetini öğrenmek isterler. Bu yüzden hafta dolduğunda direk olarak doktor tarafından cinsiyeti öğrenirler.

Gebelik Döneminde Cinsiyeti Kim Belirler?

Geçmişten günümüze tıbbın ilerlemesiyle yaygın bir inanış açığa çıkmıştır. Önceki dönemlerde annenin cinsiyeti belirlediği yönünde inanış vardı. Tıbbın ilerlemesiyle açığa çıkan durum erkeğin cinsiyet belirlediği anlaşılmıştır. 

İnsanda yaratılış durumu olarak çocuk yapmak için 23 kromozom anneden 23 kromozom babadan gelmektedir. Gebeliğin sağlıklı bir şekilde oluşturulması için 46 kromozom bulunması gerekir. Bu kromozom yapılarında anne adayında XX kromozom bulunurken babada XY kromozomu bulunmaktadır. Y kromozomu cinsiyeti belirleyen etkendir. Babadan gelen Y kromozomu bebeğin cinsiyetini oluşturmaktadır.

Aya göre bebek cinsiyeti belirleme, çin takvimi cinsiyet hesaplama, yiyecekler cinsiyeti belirler mi, erkek veya kız bebek yapmanın yolu nedir.
erkek veya kız bebek yapmanın yolu nedir

Yiyecekler Cinsiyeti Belirler mi?

Bebek cinsiyetine öğrenmeye yakın anne adayı belirli dönemlerde bir şeyler aşerebilir. Bazı kişilerin inançlarına göre aşerme durumuna göre bebeğin erkek veya kız yönünde tahminler yapılmaktadır. Bu tür tahminler gerçeği yansıtmamaktadır. Anne ve babanın bu dönem içerisinde sabırla bekleyerek cinsiyet öğrenimini sağlayabilir.

Erkek Bebek Yapmanın Yolu Nedir?

Erkek bebek yapmanın yolu bulunmamaktadır. Cinsiyet belirleme erkekten geldiğinden dolayı bazı kulaktan dolma bilgilerde belli yiyecekler yiyerek yapabilirsiniz gibi durumlar yer alır. Ancak bu tür beslenmeler cinsiyet belirlemeye etki etmemektedir.

Kız Bebek Yapmanın Yolu Nedir?

Kız bebek yapmanın yolu bulunmamaktadır. Bebeğin erkek veya kız olma olasılığı %50 ihtimali bulunmaktadır. Bu dönem içerisinde şansa dayalı bir şekilde beklemeniz gerekmektedir. İnanışlara göre hareket edersiniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu yüzden anne adaylarının bebek konusunda daha temkinli bir şekilde hareket etmesi gerekir.

İçeriklerimize mobil uygulamalarımız ile anında ulaşın!

android app

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! 🌱✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir