Çocuklar İçin Akıllı Saat – Faydaları Ve Zararları
  1. Anasayfa
  2. Ebeveyn Akademi

Çocuklar İçin Akıllı Saat - Faydaları Ve Zararları

Çocuklar için akıllı saat, çocuklara akıllı saat ne zaman alınmalı, faydaları ve zararları, çocuğunuz için hangi akıllı saati seçmelisiniz.

0

Akıllı saatler, gün geçtikçe yaygın olmaya başladı. İçerdiği aplikasyonlarla birlikte sağlık uygulamaları daha da vazgeçilmez hale getiriyor. Çocuklar için akıllı saatlerde kullanmak ebeveynler için de uygun gözükmeye başladı. Çocuğun nerede olduğunu görmek veya haberleşmek amaçlı kullanım alanları olarak yerini alıyor. Çocuklar için özel uygulamalarla ayak izi takip uygulaması gibi hayat kurtaran yeri de buluyor. Spor amaçlı da kullanılan akıllı saatler birçok faaliyeti bulunuyor.

Akıllı Saatler Çocuklar İçin Ne Zaman Alınmalı?

Çocuklar için akıllı saatler yaş aralığı 4 ve 16 yaş arasındaki yer alan çocuklar için uygundur. Ebeveyn çocuğunun güvenliğini sağlamak adına erken aşamada alabilirler. Çocuğunuz sürekli dışarı gidiyorsa, servis, kurs veya başka aktivitelerde kolayca bulmanızı sağlayabilir. Acil durum karşısında çağrı yaparak anlık ulaşma sağlayabilirsiniz. Çocukların her yaşa özel akıllı saat modelleri bulunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu uygulamalar sayesinde daha üretken olmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Çocuklar İçin Faydaları Nelerdir?

  • Çocuğunuzun nerede olduğunu telefonunuzdan gözlemleyebilirsiniz.
  • Arama özellikli olan akıllı saat modellerinde istediğiniz zaman arama yapabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun aktiviteleri kontrol etmesini sağlar. Sağlık uygulamalarını kullanarak kalp ritim testi, uyku zamanı ölçme, adım sayma özelliklerinden faydalanabilirsiniz.
  • Anlık fotoğraf çekme özelliği sayesinde ortamdan haberdar olabilirsiniz.
  • Güvenliği üst düzeye çıkararak acil durumda çağrı yapabilmesini sağlar.
  • Verimlilik uygulamaları yükleyerek çocuğunuz için ders çalışmasını ölçüm sağlayabilirsiniz.

Akıllı Saatler Çocuklar İçin Zararlı mıdır?

Akıllı saatler elektromanyetik dalga yaydığı için sürekli kullanmak zarar verebilmektedir. Dışarı çıkıldığı zaman takılması daha uygun olacaktır. Çocuğunuzun güvenliğini sağlamak her şeyden önemlidir. Ev içerisinde aktiviteler sağlanırsa takılı kalabilir.

Örnek olarak uyku takibi, kalp atış hızı, sağlık uygulamaları kullanmak gibi durumlarda yararlanabileceğiniz ve çocuğun gelişimi için takılı kalmalıdır. Ayrıca seçim yaparken suya dayanıklı, darbeye dayanıklı, şoka karşı dayanıklı modellerin seçimi sağlanması uzun süreli kullanıma ait belgeleri olması da çocuğunuzun güvenliğini artırmanızı da sağlayacaktır.

Çocuklar için akıllı saat, çocuklara akıllı saat ne zaman alınmalı, faydaları ve zararları, çocuğunuz için hangi akıllı saati seçmelisiniz
Çocuklar için akıllı saat, çocuklara akıllı saat ne zaman alınmalı, faydaları ve zararları, çocuğunuz için hangi akıllı saati seçmelisiniz

Çocuğum İçin Hangi Akıllı Saati Seçmeliyim?

Akıllı saatlerde özelliklerine göre birçok model bulunmaktadır. Bütçenize göre belirleme sağlayarak özelliklerine göre seçim yapabilirsiniz. Özellik bakımından konum özelliği ve takip sağlanabilecek akıllı saatleri seçebilirsiniz. GPS sistemi sayesinde çocuğunuzun okulda olup olmadığını takibini sağlayarak boş zamanınızda takibini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzla konuşma yapacağınız özellikte pahalı ürünler arasında yer almaktadır. Ürünlerin barındıkları özellikler artıkça fiyat etiketi de artacaktır. Ancak sizi rahatlatmak adına uygun ürün olarak yerini alır. Konuşma yapabilmek için sim kart özellikte olan versiyonlarını seçebilirsiniz. Arama servis sağlayıcıları çocuklar için SIM kart çıkarımı sağlamaktadır. Normalden daha uygun şekilde fiyat seçenekleri de yer almaktadır. Arama servis sağlayıcılarının ana şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Anlık fotoğraf gönderme özelliği bulunduran modellerde internet aracılığıyla gönderim sağlayabilirsiniz.

Suya dayanıklı akıllı saat model seçerek uzun süreli kullanım yer alır. Çocuklar ürün kullandığında sorumsuzca hareket edebilir. Ellerini yıkamak istediklerinde akıllı saati çıkarmayı unutabilir. Bu tür durumlarda suya dayanıklı olan akıllı saat seçmeniz daha rahat ettirecektir.

Uyarı veren akıllı saat özellikte seçim yaparak güvenliği daha çok sağlayabilirsiniz. Kol saati çıktığında anlık bildirim yollamasıyla haberdar olabilirsiniz. Spor uygulamaları da yer alması çocuğun gelişimini takip etmenizi sağlar. Adım sayar özellikleri yer almasıyla günlük hedefleri gerçekleştirilmesini de sağlar.

Çocuk yaşına göre akıllı saatler bulunmaktadır. Çocuğunuzun yaşına göre kullanabileceği özelliklerde yer almaktadır. Bazı akıllı saat modellerinde eğitici oyunlar da yer almaktadır. SOS özellikli olanları seçerek acil durumda ulaşabileceği akıllı saatler güvenliği de artırmaktadır.

Darbeye dayanıklı olan modelleri seçmeniz kullanım açısından rahatlık sağlayacaktır. Çocuklar sürekli hareketli olduğundan dolayı düşme durumunda kırılmayacak model kullanması gerekir.

Pil kapasitesi olarak da uzun süre dayanan modeller işinizi görecektir. Akıllı cihazlarda tavsiye edilen batarya kapasitesi olarak 400 ve 600 maH arasında modeller tercih edilmelidir. Ortalama olarak dayanma süreleri 8 saat- 2 gün arasında değişen modeller seçilmelidir. Kullanılan uygulamalara göre şarj dayanma süreleri değişebilir. Pil ömrünü uzatmak için bazı uygulamaları devre dışı bırakarak optimize edebilirsiniz.

Kordon modellerinde çocuk bilekliğine zarar vermeyecek modelleri seçmelisiniz. Ayrıca çocuklar için üretilen akıllı saat modellerinde renk seçenekleri de yer almaktadır. Çocuğunuzun seveceği renk modelini seçerek daha aktif kullanmasını ve daha iyi bakmasını sağlayacaktır.

İçeriklerimize mobil uygulamalarımız ile anında ulaşın!

android app

Merhaba! Anne, bebek ve çocuk gelişimi konusundaki merakımı paylaşan bir yazarım. Deneyimimle içerikler üreterek, ebeveynlere kılavuzluk etmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyorum. Keşfedin, öğrenin ve birlikte büyüyelim! ?✨

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir